Genel İngilizce

Genel İngilizce
Genel İngilizce kursları, sizlerin günlük yaşamda yazılı ve sözlü İngilizce pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Yerli ve yabancı öğretmenlerimizle yapacağınız dersler İngilizce konuşmadaki güveninizi yerine getirecektir. Genel İngilizce kurslarımız reading, writing, speaking, listening ve grammar alanlarında İngilizcenizi geliştirmeyi hedefler.
Genel İngilizce seviyeleri;

Elementary (Temel Seviye)
Bu seviye İngilizce bilgisi olmayan ya da çok az İngilizce bilgisine sahip öğrenciler içindir. Bu seviyede öğrencilerimiz İngilizcenin en temel konularını işlerler. Elementary seviyesini tamamlayan öğrenci günlük konularda sohbet edebilir, adres tarif edebilir, Basit İngilizce hikaye kitaplarını okuyabilir, kısa mektup yazabilir, kişisel bilgileri içeren formları doldurabilirler.

Pre Intermediate
Bu seviyede öğrenci artık yavaş yavaş İngilizceye hakim olmaya başlar. Bu seviyeyi tamamlayan bir öğrenci günlük konuşmalar üzerine yabancılarla kolay iletişim kurabilirler. Öğrenciler kendilerini daha iyi gramer kullanarak ve daha iyi bir telaffuzla ifade ederler. Konuşma becerisini sürekli geliştirir, çok karmaşık olmayan konularda okuduklarını anlayabilir ve isteklerini yazılı olarak iletebilirler.

Intermediate
Bu seviyeye başlarken önceki seviyelerin genel bir tekrarı yapılır. Öğrenciler karmaşık cümle yapıları, dil bilgisi, deyimler ve yoğun bir şekilde pratik dersleri görürler. Dinleme yeteneğini üst seviyelere çıkarmış olur. Görüşlerini, düşüncelerini açıkça bir şekilde metne döküp yazabilir.

Upper Intermediate
Bu seviyede İngilizcenin genel ve yapısal içeriğini kavramış olmalıdır. Kelime dağarcığını en üst noktalara taşıyan öğrenci karmaşık ve uzun metinleri anlayabilir, detaylı özetler çıkarabilir. İngilizceyi iş hayatında ve toplumsal alanda etkili bir şekilde konuşabilir. Zorlanmadan karmaşık metinler, makaleler, raporlar ve mektuplar yazabilir.

Advanced
Advanced seviyesi dil bilgisinin en iyi detaylarına kadar özümlendiği ve hatasız,akıcı bir dilin konuşulduğu seviye düzeyidir. Bu seviyede politika, çevre, sağlık, eğitim, bilimle ilgili orijinal İngilizce metinler ve filmler üzerine çalışır.